Lorelei
Paeonia hybrid [lactiflora Belleville x [offic. Alba Plena x peregrina Good Cheer]] LORELEI
Aretaja: Donald Hollingsworth, USA. Registreeritud: 1996.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 85 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.

Lisa ostukorvi
55 €45 €
Esimene ja ainus täidisõieline pommtüüpi kuni 15cm laia õiekujuga korallisarja pojeng. Geniaalne meistriteos. Värvivariatsioon, mida on võimatu kirjeldada, seda tuleb näha. Tomativaarika apelsinileekides erkroosa virsiku täidisõieline tugevatel vartel õis. Õiepunga avanedes värvid intensiivsed, õie arenedes muutuvad pastellvirsikuks. Väga haruldane ja unikaalne värvidemäng pojengidemaailmas. Esmakordselt õitses 1980.a. Lorelei sugulasseemikutest tulid sordid Many Happy Returns ja Command Performance, mis on samuti saadaval Saaremaa Puukoolis. Väga meeldiv vürtsikas lõhn, intensiivsus 3/5. Kõrgus kuni 85 cm. Keskmise õitsemisajaga. Nimi Lorelei pärineb saksa mütoloogiast ja raamatust Die Lorelei autorist Heinrich Heine 1824.a. Naine-nümf istub kõrgel kaljul Rhine jõe kaldal ja hõiskab eksinud meremeestele, kes laulule järgnedes seilavad kaljule ja hukkuvad. Uhkusega esitletud Saaremaa Puukooli paeonariumis. Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis.

Aretaja Donald Hollingsworth on loonud ka sellised maailma kuulsad pojengid meie kollektsioonist nagu itoh Garden Treasure, Command Performance ja Many Happy Returns.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.