Saaremaa Pojengifestival

Kord aastas korraldame Saaremaa Peony Gardens pojengide lõikelillede istanduses romantilise festivali – Saaremaa Pojengifestival™. Festival toimub juunis ja algab esimese pojengi õitsema puhkemisega ja kestab kuni viimane pojengiõis närtsib. Pojengifestivali™ kulminatsioon on alates 7. juunist kuni 20. juunini, kus lõpetavad õitsemist varajased, õitsevad keskmised ja alustavad õitsemist hilised sordid. Varajased pojengid õitsevad reeglina 5-20 juuni, keskmised 10-25 juuni, hilised 20 juuni-5 juuli ja väga hilised 25 juuni-10 juuli. Sõltuvalt ilmast õitsemine võib nihkuda varasemaks või hilisemaks kuni 7 päeva. Saaremaa Pojengifestival 2024 toimub 1.-30.06.2024 ! Osta pilet siit.
Juunis oleme avatud: E-T 11:00-14:00 K-N-R 10:00-17:00 L-P 10:00-15:00
Saaremaa Pojengifestival on parim koht, perega värskes õhus veetmiseks, Saaremaal tuhandete õitsvate pojengide vahel. Tuhanded pojengiõied õitsevad juunist kuni juuli alguseni. See on ainulaadne kogemus kogu Euroopas! Lähim sarnane festival toimub Hiinas. Peale selle on kuni 18. a. lastele sissepääs tasuta. Saaremaa Peony Gardens on ainus pojengide lõikelillede istandus Põhja-Euroopas ja suurim permakultuuri tarbeaed Eestis.

Üle 4ha Saaremaa Pojengifestivali pindala mahutab rohkelt külastajaid ja pakub palju huvitavaid avastusi. Jalutuskäigud on täis põnevusi ja kauneid vaateid pojengidele. Lõikelillede istandus on rajatud Vana-Pärsia paradiisiaia stiilis, kus esineb sümmeetria ja maa jaotus neljaks veerandiks, mis sümboliseerivad tuli, vesi, maa ja tuul. Sõna "paradiis" pärineb Vana-Pärsia sõnast " pairai-daēza", mis tähendas "seintega ümber eraldatud", mis oli sünonüümiks sõnale aed.  Paradiisiaed oli ennekõike tarbeaed ja seal kasvatati toitu. Nii ka meie aias kasvavad ainult söödavad taimed nagu toompihlakas, õunapuu, lodjapuu, astelpaju, kuslapuu, taralõng, viirpuu, aroonia, must sõstar, kuldsõstar, karussõstar, must leeder, karusmari, ebaküdoonia, kibuvits, pihlakas, pärn, kukerpuu jne. Istanduse rajamisega alustati 2014. aastal ja kollektsiooni täiendatakse igal aastal. Eesti suurimas eraaias leiad juba tuttavaid ja uusi aiakujunduselemente ning struktuure: jaapani-inglise aed, pärna allee, uue laine looduslik aed, eluringi aed, paeonarium, lõikelillede aed, hortensiate aed, niwaki (庭木) aed.

Lae mobiili ja fotokaamera aku täis ning suundu pildistamise retkele, sest siin on kõige romantilisem pojengiaed! Külasta meid vähemalt kolmel korral: Pojengifestivali alguses, keskel ja lõpus, et näha õitsemas varajasi, keskmisi ja hiliseid pojengisorte. Saaremaa Pojengifestival on pojengide fännile aasta oodatuim aiandusüritus!

Saaremaa Pojengifestival koosneb kahest alast: Saaremaa Puukooli müügialast ja pojengide lõikelillede istandusest (Saaremaa Peony Gardens). Müügialal saate valida ja osta Eesti suurimas valikus pojenge. Istanduses kasvatame pea 6000 pojengi lõikelilleks. Sissepääs Saaremaa Puukooli müügialale on tasuta, kuid Saaremaa Pojengifestivali raames lõikelillede istanduse külastus on tasuline. Piletid saab osta kohapeal või e-poes. 
Vaata rohkem siit. Lõikelillede istandust on võimalik külastada ka enne ja pärast Pojengifestivali, küsi rohkem infot kohapeal.

Saaremaa Pojengifestivali lõpus pärjame ühe pojengisordi kuldmedaliga erakorralise õitsemise, õievärvi ja esitluse eest!

Saaremaa Pojengifestival 2020 kuldmedalist: OLD FAITHFUL - aasta pojeng 2021!
Saaremaa Pojengifestival 2021 kuldmedalist:
ETCHED SALMON - aasta pojeng 2022!
Saaremaa Pojengifestival 2022 kuldmedalist:
ELSA SASS - aasta pojeng 2023!
Saaremaa Pojengifestival 2023 kuldmedalist:
itoh GARDEN TREASURE - aasta pojeng 2024!
Saaremaa Pojengifestival 2024 kuldmedalist: ??? - aasta pojeng 2025!

NB! Jälgi värsket infot pojengide õitsemise kohta
Facebookis www.facebook.com/saaremaapeonygardens  
www.facebook.com/saaremaapojengid