Saaremaa Pojengifestival

Kord aastas korraldame Saaremaa Peony Gardens™ pojengide lõikelillede istanduses romantilise festivali – Saaremaa Pojengifestival™. Festival toimub juunis või algab esimese pojengi õitsema puhkemisega ja kestab kuni viimane pojengiõis närtsib. Pojengifestivali™ kulminatsioon on alates 14. juuni kuni 30. juuni, kus korraga õitsevad varajased, keskmised ja alustavad õitsemist hilised sordid.

Saaremaa Pojengifestival on parim koht, perega värskes õhus veetmiseks, Saaremaal tuhandete õitsvate pojengide vahel. Tuhanded pojengiõied õitsevad juunist kuni juulini. See on ainulaadne ja unustamatu elukogemus kogu Euroopas! Lähim sarnane festival toimub Hiinas. Peale selle on kuni 18. a. lastele sissepääs tasuta. Saaremaa Peony Gardens on ainus pojengide lõikelillede istandus Põhja-Euroopas ja suurim permakultuuri tarbeaed Eestis.

Üle 4ha Saaremaa Pojengifestivali pindala mahutab rohkelt külastajaid ja pakub avastusi terveks päevaks. Mitmed kilomeetrid pikad jalutuskäigud on täis põnevusi ja maalilisi vaateid. Lõikelillede istandus on rajatud Pärsia paradiisiaia stiilis, kus esineb sümmeetria ja maa jaotus neljaks osaks, mis sümboliseerivad tuli, vesi, maa ja tuul. Paradiisiaed oli ennekõike tarbeaed ja seal kasvatati toitu. Nii ka meie aias kasvavad ainult söödavad taimed nagu toompihlakas, õunapuu, lodjapuu, astelpaju, kuslapuu, taralõng, viirpuu, aroonia, must sõstar, kuldsõstar, karussõstar, must leeder, karusmari, ebaküdoonia, kibuvits, pihlakas, pärn, kukerpuu jne. Istanduse rajamisega alustati 2014. aastal ja kollektsiooni täiendatakse igal aastal.

Lae mobiili ja fotokaamera aku täis ning suundu pildistamise retkele, sest siin on kõige romantilisem aed maailmas! Külasta meid vähemalt kolmel korral: Pojengifestivali alguses, keskel ja lõpus, et näha õitsemas varajasi, keskmisi ja hiliseid pojengisorte. Saaremaa Pojengifestival on aasta oodatuim aiandusüritus!

Saaremaa Pojengifestival koosneb kahest alast: Saaremaa Puukooli müügialast ja pojengide lõikelillede istandusest (Saaremaa Peony Gardens). Müügialal saate valida ja osta Eesti suurimas valikus pojenge. Istanduses kasvatame pea 2500 pojengi lõikelilleks. Sissepääs Saaremaa Puukooli müügialale on tasuta, kuid Saaremaa Pojengifestivali raames lõikelillede istanduse külastus on tasuline. Piletid saab osta kohapeal või e-poes.
Vaata rohkem siit. Lõikelillede istandust on võimalik külastada ka enne ja pärast Pojengifestivali, küsi rohkem infot kohapeal.

Saaremaa Pojengifestivali lõpus pärjame ühe pojengisordi kuldmedaliga erakorralise õitsemise, õievärvi ja esitluse eest!

Saaremaa Pojengifestival 2020 kuldmedalist: OLD FAITHFUL - aasta pojeng 2021!

NB! Jälgi värsket infot pojengide õitsemise kohta
Facebookis www.facebook.com/saaremaapeonygardens

Saaremaa Pojengifestival 2021 toimub:
04. juuni - 11. juuli 2021

NB! Piletid osta siit!
NB! Saaremaa Puukooli territooriumil on piiratud parkimiskohtade arv. Parkla täitumise korral olge valmis parkima maantee äärde.