Madame Claude Tain
Paeonia lactiflora MADAME CLAUDE TAIN
Aretaja: Doriat, Prantsusmaa. Registreeritud 1927.a.
Keskhiline õitsemisaeg. Kõrgus 80-100 cm.
Tõeline meistriteos valgete pojengide hulgas. Täidisõieline roostüüpi puhasvalge õis ja kreemjas alatooniga südamik. Ideaalselt moodustuv õiekuju. Väga jõuline põõsas, iga vars kannab õisi. Kõrgus kuni 85 cm. Tumeroheline lehestik ja pruunikad varred. Suurepärane pojeng aeda ja vaasi. Väga meeldiv magus lõhn, mis meenutab maikellukest ehk piibelehe lõhna. Aroomi intensiivsus 4/5. Arvatakse, et üks parimatest valgeõielistest pojengidest, mis sobib lõikelilleks. Vaasis püsib kuni 10 päeva. Vars moodustab 3-4 külgõiepunga. Kesk- kuni hiline õitsemisaeg.
Pojeng (bai shao 白芍) on maailma ajaloos esimene teadaolev kultiveeritud püsilill. Hiinas juba 9. sajandil e Kr kasvatati ja aretati puispojenge (mu dan 牧丹). Bukett valgeid pojenge (芍藥) tähendab Hiinas mõtete puhtust ja naisele kingituna austust, armastust ja kiindumust. Pojeng sümboliseerib kuninglikkust ja vooruslikkust. Pojengi samuti nimetatakse jõukuse ja austuse lilleks. Kindlasti üks parimatest valgetest pojengidest maailmas ja meie kollektsioonis! Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.