Eliza Lundy

Paeonia hybrid ELIZA LUNDY
Aretaja: William H. Krekler (1900-2002), USA Ohio. Registreeritud: 1976.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 2016, Award of Landscape Merit 2011
Kõrgus kuni 50-60cm. Keskmine õitsemisaeg.
UUDISSORT 2022! Veel ilusama nimega pojengi on raske meenutada! Pojeng Eliza Lundy on madalkasvuline officinalis hübriid ja sobib ideaalselt ka kiviktaimlasse! Täidisõieline teemantpunane keskmise suurusega õis. Kroonlehed lainetavad ja moodustavad pommtüüpi õie. Suurepärane kaaslane teise madalkasvulise pojengile ANEMONIFLORA. Kuldmedaliga pärjatud sort ning autasustatud, kui parim avamaastiku pojeng.
Aretaja Krekler registreeris oma esimese pojengi 1955. aastal. 1977. aastaks tal oli juba üle 1300 uut pojengisorti. Kokku on registrisse kantud 433 Willaim H. Krekleri aretatud sori. Krekler müüs kogu oma kollektsiooni Charles Klehm and Son Nursery puukoolile. Sellest puukoolist on välja tulnud maailma kuulsamad pojengid. Klehmi perekonna pojengisordid on leitavad ka Saaremaa Puukooli sortimendis. Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!
Vaata ka teisi aretaja Krekleri pojengid meie sortimendis: Cuckoo’s Nest.