Anemoniflora

Paeonia officinalis ANEMONIFLORA
Aretaja: teadmata, Jaapan. Aretatud: ~1900.a.
Auhinnad: Award of Landscape Merit.
Varajane kuni keskvarajane õitsemisaeg. Kõrgus 30-50 cm.
Kasvatatud 10L potis. 2-aastane pojeng. VIIMANE VÕIMALUS!
Läbi müüdud
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. 2-aastane pojeng. VIIMANE VÕIMALUS!
Läbi müüdud
Pojeng ANEMONIFLORA pärineb Jaapanist ja pole kunagi ametlikult registreeritud. See on loodusliku liigi officinalis aretatud sort. Vaatamata sellele, aga ideaalne pojeng igasse aeda juba üle 120 aasta! Anemooni lille (ülane) meenutav (jaapani) õietüüpi pojeng, mis ei jäta ühtegi aedniku ükskõikseks. Üks esimestest õitsejatest varasuvises aias. Kompaktne kasvulaad, haruldane erkvärvi tumelillakas-roosa ja kollane südamik. Kombinatsioon, mida pojengide maailmas on raske leida. Kui teie aias on puudu mängulisust, intriigi, särtsu ja värvi, siis olete teinud õige pojengi valiku.
Varajane kuni keskvarajane õitsemisaeg. Põõsas moodustab kergesti rohkelt õisi. Õrnalt lõhnav sort, intensiivsus 2/5. Kõrgus kuni 30-50cm. Oma kõrguse tõttu sobib hästi konteineris kasvatamiseks, esipeenrasse ja kiviktaimlasse. Kõige madalam pojeng meie kollektsioonis. Soovitussort tuulisesse aeda.
Pojeng sai oma nime sarnasusest anemoonile (jaapani ülane). Otsetõlkes tähendab – anemooniõis. Sobib ideaalselt jaapani aeda.

Saaremaa Puukooli teised jaapani õietüüpi pojengid: WHITE CAP ja DOREEN.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.