Duchesse de Nemours
Paeonia lactiflora DUCHESSE DE NEMOURS
Aretaja: Jacques Calot, Prantsusmaa. Registreeritud 1856.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 85 cm.
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. VIIMANE ! KIIRUSTA !
Läbi müüdud
Saage tuttavaks Victorie Augusta Antonia de Saxe-Coburg-Gotha või lihtsalt Duchesse de Nemours ehk Nemoursi hertsoginna. Erakorralise naise auks on nimetatud üks vanimatest Prantsusmaa pojengisortidest ja kindlasti kõige kuulsam valge pool- kuni täidisõieline sort. Pojeng, mis on üle 160 aasta vana ja väga populaarne tänagi. Esmaklassiline pojeng nii aeda, kui lõikelillena vaasi. Tema erakorraline ilu oli jäädvustatud selliste maalikunstnike poolt nagu Henri Fantin-Latour (1836-1904) ja Claude Monet (1840-1926).
Valge õis on kaunistatud kollase ja laimirohelise südamikuga. Kõrgus kuni 85 cm. Tumeroheline lehestik. Tugevad varred. Keskmine kuni hiline õitseja. Kõige kuulsam ja enimmüüdud valge lõikelill pojengimaailmas. Ükski pulmabukett ei saa täiuslikuks ilma pojengita. Vars moodustab 3-4 külgõiepunga. Suurepärane vürtsikas piibelehe (maikelluke) lõhn, intensiivsus 5/5. Iga aia klassika! Saadaval meie lõikelillede valikus. 

Nemoursi hertsoginna suri ootamatult 10. novembril 1857. aastal 35 aastasena pärast neljanda tütre sündi. Tütre nimi oli Blanche. Ta oli Inglismaa kuninganna Victoria lähedane sõbranna ja rahva poolt armastatud naine. Kogu Prantsusmaa ja Inglismaa kuninglik õukond leinas hertsoginnat.
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.