Sunny Girl

Paeonia hybrid (Quad F3 x Silver Dawn F3)) SUNNY GIRL
Aretaja: Chris Laning, USA.  Registreeritud: 1985.a.
Varajane õitsemisaeg. Kõrgus kuni 70-90 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
55 €45 €
UUDISSORT 2022! Pojeng "Päikeseline plika" - ehk Sunny Girl on sinu uus lemmik pojeng! Pool- kuni täidisõieline sidrunkollane rohtne pojeng. Välistel kroonlehtedel esineb õrn punane varjund. Kollane värvitoon on rohtsele pojengile haruldane. Õied on nii suured, et vajaks kindlasti aias toestamist. Õis on isegi täidlasem kui pojengil Lemon Chiffon. Varajane õitsemisaeg, kõrgus 70-90 cm. Varred on hea kõrgusega ja sobivad hästi lõikelilleks. Roheline lehestik on suunatud püsti, mis teeb temast huvitava kujuga põõsa ka pärast õitsemist. Tugeva päikese käes läheb õitsemine lõpus heledaks pastellkollaseks.
Esmakordselt läks õitsema 1978. aastal. See on kuuenda põlvkonda hübriid. Tema geenides on vähemalt 5 erinevat pojengiliiki: lactiflora, mlokosewitschii, peregrina, macrophylla, willmottiae. Sunny Girl on sõsarseemik pojengiga LOIS' CHOICE. Aretamisel oli kasutatud ka legendaarse prof. Saunders hübriid.
Veel üks „kollane tüdruk“ sinu kollaste pojengide kollektsioonis. Anna talle piisavalt aega juurdumiseks ja Sunny Girl paneb sind ahhetama. 
Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis! Tõeline haruldus pojengide maailmas!
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.