First Arrival
Paeonia itoh (lactiflora Martha W. x Reath tree hybrid) FIRST ARRIVAL
Aretaja: Roger F. Anderson, USA. Registreeritud 1986. a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 65-85cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
55 €45 €
UUDISSORT 2023! Itoh pojeng First Arrival ehk „esimene saabunu“ - nii nimetas aretaja Anderson oma järjekordset loomingut. Itoh pojeng First Arrival on esimene saabunu seetõttu, et see sort on esimene itoh pojengidest, mis läheb õitsema.
Lavendli-ploomiroosa pool- kuni täidisõeiline õis. Õis kuni 20cm läbimõõdus. Vanusega õie täituvus suureneb. Vürtsikas ja roosiline itoh pojengile omane lõhn. Haruldane roosa värvitoon, kuna itoh pojengidel esineb ennekõike ainult lillakaid alatoone. Õie avanedes värvitoon on intensiivne, pärast täisavanemist läheb heledamaks, südamik jääb tumedamaks. Õied paiknevad tugevatel vartel tumerohelise lehestiku peal, mis ei vaja toestamist. Esinevad üksikud külgmised õiepungad. Täiskasvanuna moodustab põõsas 30 kuni 40 õit. Kroonlehtede keskel on nähtavad redise-lillakad laigud. Kroonlehtede servad on kurvilised ja meenutavad siidkangast. Esmakordselt läks õitsema aretaja aias 1984. aastal. Ei moodusta õietolmu ega seemneid.
Arvatakse olevat maailmas üheks parimaks itoh pojengidest ja seetõttu pojeng First Arrival on ülipopulaarne. Unikaalne lõikelill, mis püsib vaasis kuni 7 päeva. Esmakordselt Saaremaa Puukoolis ja saadaval meie lõikelillede sortimendis.

Vaata ka teisi aretaja Roger F. Anderson pojenge meie kollektsioonis: Bartzella, Hillary, Julia Rose, Cora Louise, Morning Lilac, Yellow Waterlily

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.