White Cap
Paeonia lactiflora WHITE CAP
Aretaja: George Edward Winchell (1885-1960), USA. Registreeritud 1956.a.
Auhinnad: Saaremaa Pojengifestivali kuldmedalist 2024. Eesti aasta pojeng 2025. APS Gold Medal 1991. APS Award of Landscape Merit 2009
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
55 €45 €
UUDISSORT 2024! Eesti aasta pojeng 2025! See pojeng on teie aia silmarõõm! Värvide kontrast on tumepunakas-vaarikaroosa (punapeedi) kroonlehtede ja kuldse südamikuga, mis teeb sellest sordist erilise naudingu. Väga haruldane värvitoon. Kuldne südamik, hiljem moondub valgeks, lisades kontrasti juurde. Üks kõige erilisem pojeng jaapani tüüpi õitest. Õis kuni 15 cm läbimõõdus. Kõrgus kuni 90 cm. Keskmise õitsemisajaga. Rohkelt külgõiepungi, mis pikendavad õitsemisaega. Erakordselt meeldivalt magus ja tugev aroom, mis teeb temast suurepärase lõikelille, intensiivsus 3/5. Lõikelilleks mitte lõigata rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Särav tumeroheline lehestik ja tugevad varred ei vaja toestamist. Jõuline ja usaldusväärne sort, mis peab kuuluma igasse aeda.

Saaremaa Puukooli teised jaapani õietüüpi pojengid: ANEMONIFLORA ja DOREEN.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.