Canary Brilliants

Paeonia itoh CANARY BRILLIANTS
Aretaja: Roger F. Anderson, USA. Registreeritud: 1999.a.
Auhinnad: RHS Award of Landscape Merit 2010
Keskhiline õitsemisaeg. Kõrgus kuni 120 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
45 €35 €
UUDISSORT 2024! Tõeline pilgupüüdja ja eksklusiivne oranž-pastellkollane (aprikoosi) pojeng. Pool- kuni täidisõieline itoh pojeng legendaarselt itohide aretajalt Roger Andersonilt. Esmakordselt õitses 1989. aastal, mis jagati paljundamiseks 1992. aastal. Õis muudab oma värvi korallroosast kreemjaks pastellroosani olles kollase põhitooniga. Teisisõnu CANARY BRILLIANTS näitab kogu magusa virsiku värvipaletti. Ei moodusta õietolmu ega seemneid. Varte kõrgus 80-120 cm. Oma suuruselt üks võimsamatest ja laiematest itoh pojengidest. Põõsa laius võib ulatuda kuni 150 cm ja kõrgus kuni 120 cm. Luksuslik ja üks parimaid itoh sarja lõikelilli. Tugev ja meeldivalt vürtsikas aroom, intensiivsus 3/5. Tugevad poolpuitunud varred. Lehestik püsib kaua rohelisena ja seda kuni külmadeni. Keskhiline õitsemisaeg. Õitsemisajalt üks viimastest itoh pojengidest. Väga harva ja soodsatel tingimustel võib suve lõpus või sügise alguses uuesti õitsema puhkeda. Itoh pojengid on ideaalsed konteineris kasvatamiseks. Soovitussort tuulisesse aeda ja lõikelillede peenrasse. Õied avanevad järk-järgult, mis pikendab õitsemisaega kuni 3-4 nädalat.

Saaremaa Puukoolis on Eesti suurim ITOH pojengide valik. Saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Andersoni loomingust Saaremaa Puukoolis on veel pojengid itoh Bartzella, itoh Hillary, itoh Julia Rose ja itoh Callie's Memory.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.