Do Tell
Paeonia lactiflora DO TELL
Aretaja: Edward Auten Jr. (1881-1974), USA. Registreeritud: 1946.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 2004, RHS Award of Landscape Merit 2009

Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 70-80cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
55 €45 €
UUDISSORT 2023! Unikaalse värvikombinatsiooniga jaapani õietüüpi pojeng Do Tell ehk „ütle vaid“, mis meenutab roosat orhideed. Silmatorkav tumeroosa südamik ja õrnroosad välised kroonlehed, moodustab kõige atraktiivsema värvide kontrasti kogu Edward Auteni pojengidest. Välised kroonlehed on servades heledamad ja meenutavad kookospähkli helbeid. Selles pojengis leiad kõik 50 roosat varjundit ja nende seas ka ploomi ja lilla alatoonid. Redisepunased tugevad varred. Soovitussort tuulisesse aeda, mis ei vaja toestamist. Ühe põõsa peal võivad õied areneda väikeste õievormi erinevustega. Moodustab seemneid. Esinevad üksikud külgõiepungad. Väga meeldiv tsitruseline-apelsini aroom! Täienda oma jaapani õietüüpi pojengide kollektsiooni „roosa orhideega“. Esmakordselt Saaremaa Puukoolis!

Aretaja Edward Auten Jr. on lõpatanud Harvardi Ülikooli 1904. aastal. Ta istutas oma esimese pojengi 1910. aastal ning alustas pojengide risttolmendamist 1916. aastal. Auteni töö oli põhiliselt lihtõielised ja jaapani õietüüpi pojengid. Selle panuse eest pojengide aretamisel ta sai ka mitmeid auhindu. 

Vaata teisi Auteni pojenge meie kollektsioonis: Nippon Beauty

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.