Julia Rose

Paeonia Itoh intersectional hybrid JULIA ROSE
Aretaja: Roger F. Anderson, USA. Aretatud 1986.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 70-80cm
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Läbi müüdud
Haruldane, aednike lemmik ja iga kollektsiooni sensatsioon. Liht- kuni pooltäidisõieline itoh pojengidele iseloomulikult suur õis. Värvitoonide kirjeldamine on kunst omaette, nii nagu iga uue itoh pojengi aretamine.
USA aretaja Anderson on pühendanud oma elutööst üle 50 itoh sordi aretamisse, veel rohkemgi ootavad registreerimist tema katsepõldudel. Julia Rose õis avaneb sügavast lillaroosast (kirsipunane), muutub virsikuvärvi ja õitsemise lõpus domineerib pastellkollane toon ploomivärvi laikudega kroonlehe servades. Itoh pojengid õitsevad rohtsetest pojengidest kauem, kuni 3-4 nädalat, kuna õied avanevad järk-järgult. Seega ühel põõsal on võimalik näha erivärvides õisi. Kompaktne õis kuni 15 cm läbimõõdus. 5-7 aastane pojeng võib moodustada kuni 40 õit. Meeldiv ja õrn vürtsikas aroom, intensiivsus 
3/5.
Kui teile meeldivad pojengid, mis muudavad värvi, siis Julia Rose on veel üks itoh kaunitar teie kollektsiooni. Tugevad varred, mis ei vaja toestamist ja itoh pojeng sobib ideaalselt tuulisesse aeda. Tumeroheline lehestik, kõrgus 70-80 cm. Keskmine õitsemisaeg.

Andersoni loomingust Saaremaa Puukoolis on veel legendaarsed pojengid itoh Bartzella, itoh Hillary, itoh Callie's Memory ja itoh Canary Brilliants.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.