Callie's Memory

Paeonia Itoh [lactiflora Martha D. x Daphnis D-74] CALLIE'S MEMORY
Aretaja: Roger F. Anderson, USA. Registreeritud 1999.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 70 cm.
Kasvatatud 10L potis. Saadaval ainult kohapeal.
Läbi müüdud
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. 3-aastane pojeng. Hind 130EUR
Lisa ostukorvi130 €
Rohtse ja puispojengi hübriidliik ja ITOH gruppi kuuluv pojeng. Itoh hübriidid näitavad puispojengi õie ja lehestiku iseloomu ning rohtse pojengi talvekindlust. Triploidne hübriid ja tõeline ime.
Õis on suur kreemjaskollane-lõheroosa-oranž-vase pooltäidis-õieline kastani laikudega. Kroonlehed on ääristatud roosa seelikuga. Rohkelt külgõiepungi. Esmakordselt õitses 1990.a. ja jagatud paljundamiseks 1993.a. Väga haruldane lõikelill vaasi. Lõikelilleks lõigata mitte rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Vaasi lõigates, lisa veele natukene suhkrut, siis pojeng püsib kauem. Itoh pojeng aristokraadile ja kollektsionäärile. Kõrgus kuni 70 cm. Keskmine õitsemisaeg.
Pojeng sai oma nime aretaja armastatud koera pikakarvalise kolli Callie mälestuseks ja auks. Esindatud Saaremaa Puukooli püsikollektsioonis ja paeonariumis.

Andersoni loomingust Saaremaa Puukoolis on veel pojengid itoh Bartzella, itoh Hillary, itoh Julia Rose ja itoh Canary Brilliants.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.