Callie's Memory

Paeonia Itoh [lactiflora Martha D. x Daphnis D-74] CALLIE'S MEMORY
Aretaja: Roger F. Anderson, USA. Registreeritud 1999.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 70 cm.
Sortimendist väljas. Asendussort itoh CANARY BRILLINATS. Rohtse ja puispojengi hübriidliik ja ITOH gruppi kuuluv kollane pojeng. Itoh hübriidid näitavad puispojengi õie ja lehestiku iseloomu ning rohtse pojengi talvekindlust. Triploidne hübriid ja tõeline ime.
Õis on suur kreemjaskollane-lõheroosa-oranž-vase liht- kuni pooltäidisõieline kastanipunase laikudega. Õie avanedes muutub kollaseks. Vanusega kroonlehtede arv suureneb ja õis muutub pooltäidisõieliseks. Kroonlehed on ääristatud roosa-virsiku seelikuga. Rohkelt külgõiepungi. Seemik idanes 1986.a. Esmakordselt õitses 1990.a. ja jagatud paljundamiseks 1993.a. Väga haruldane lõikelill vaasi. Lõikelilleks lõigata mitte rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Vaasi lõigates, lisa veele natukene suhkrut, siis pojeng püsib kauem. Itoh pojeng aristokraadile ja kollektsionäärile. Kõrgus kuni 70 cm. Keskmine õitsemisaeg.
Pojeng sai oma nime aretaja armastatud koera pikakarvalise kolli Callie mälestuseks ja auks. Esindatud Saaremaa Puukooli püsikollektsioonis ja paeonariumis.

Kollase õiega pildid olid tehtud juunis. Ülemised aprikoosi-virsiku toonides pildid olid tehtud korduvõitsemisel 04.-12.09.2021.a.

Andersoni loomingust Saaremaa Puukoolis on veel pojengid itoh Bartzella, itoh Hillary, itoh Julia Rose ja itoh Canary Brilliants.