Etched Salmon
Paeonia hybrid ETCHED SALMON
Aretaja: Lyman Cousins / Roy G. Klehm, USA. Registreeritud 1981.a.
Auhinnad: Saaremaa Pojengifestivali kuldmedal 2021 ja aasta pojeng 2022, APS Gold Medal 2002. APS Award of Landscape Merit 2012. APS Best in Show – Grand Champion 1990.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
75 €55 €
Eesti aasta pojeng 2022! Legendaarse USA aretaja Roy G. Klehmi hübriidsort. Lõheroosa õis koosneb ideaalselt moodustunud kroonlehtedest, mis on ümbritsetud väliskroonlehtedega ja hoiavad tugevalt kausjat vormi. Tõeliselt sümmeetriline ja täidisõieline roostüüpi õis omab maagilist hõbedast kuma. Kergelt avanevad õied tugevatel vartel. Teistest erinev roheline lehestik jääb püsima rohelisena kuni sügiseni. Üle maailma nõutuim pojeng just oma ilu ja omaduste tõttu. See on tõesti meie kollektsiooni teemantidest ja kuldmedalitega pärjatud sort. Saaremaa Pojengifestivali kuldmedal 2021 ja aasta pojeng 2022. Kõrgus kuni 90 cm. Meeldivalt lõhnav ja on eksklusiivne lõikelill. Usaldusväärne ja eksklusiivne pojeng igasse aeda. Ideaalne kingitus aiakollektsionäärile ja tähtsale inimesele eriliseks sündmuseks. Veel romantilisemat lille on raske leida. Esmakordselt õitses 1968 aastal. Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretajate perekonnast Klehmi pojengid Angel Cheeks, Bowl of Cream, Dinner Plate, Class Act, Moon Over Barrington, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.