Moon Over Barrington
Paeonia lactiflora MOON OVER BARRINGTON
Aretaja: Roy G. Klehm, USA. Registreeritud 1986.a.
Keskhiline õitsemisaeg. Kõrgus 100 cm.
Sortimendist väljas. Asendussort DR. F.G. BRETHOUR. Õrnkreemikas ja hiiglaslik valge täidisõieline pojeng, mida tutvustati maailmale 1986 aastal. Roostüüpi õis kuni 20 cm. Ei moodusta õietolmu ja seemneid. Keskmine kõrgus, kuid võib kasvada kuni 100 cm kõrguseks. Väga eriline pojeng, millel on väga suur õiepung, mida kannab tugev vars. Kasvatab lihtsasti ja palju jõulisi kõrge kvaliteediga õisi. Eksklusiivne lõikelill. Lõikelilleks lõigata mitte rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Tumeroheline läikiv lehestik säilib sügiseni. Väga meeldiv vürtsikas lõhn, intensiivsus 5/5. Kesk- kuni hilise õitsemisajaga. Hea näituselill. Esimest korda õitses 1968 aastal. Kuningliku pulmabuketi lill! Kõige eksklusiivsem valge pojeng meie paeonariumis. Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis.
Barrington on väike küla Illinoisi osariigis USAs, kus pikalt tegutses Klehmi perekonna esimene pojengide puukool.

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretajate perekonnast Klehmi pojengid Angel Cheeks, Bowl of Cream, Dinner Plate, Etched Salmon, Class Act, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.