Bowl of Cream
Paeonia lactiflora BOWL OF CREAM
Aretaja: Carl G. Klehm, USA. Registreeritud 1963.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 1981. APS Best in Show – Grand Champion 1994.
Keskhiline õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. Noortaim.
Kuulsaim ja uhkeim täidisõieline valge pojeng, mis tänapäeval muutus tõeliseks harulduseks! Väga suur kausikujuline roostüüpi pool- kuni täidisõieline õis, mis on kreemjas valge, keskelt kollase alatooniga. Õis tõesti meenutab suurt kaussi vahukoorega, millest ta oma nime ka sai. Tugeva kasvuga ja erksa tumerohelise lehestikuga pojeng. Kõrgus kuni 90 cm. Lehestik kaunistab taime sügiseni. Lilled on vastupidavad ilmale vaatamata nende suurusele. Väga tugevad ja sirged varred, mida kannavad suured õied. Vartel 3-4 külgõiepunga. Eemalda varakult külgõiepungad ja saad oluliselt suurema keskmise õie. Suurepärane lõikelill. Meeldiv õrnmagus lõhn, intensiivsus 3/5. Kesk- kuni hiline õitsemisaeg. Mitmete auhindade võitja. Usaldusväärne ja jõuline. Üks meie kollektsiooni lemmikutest! Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis.

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretajate perekonnast Klehmi pojengid Angel Cheeks, Class Act, Dinner Plate, Etched Salmon, Moon Over Barrington, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.