Class Act
Paeonia lactiflora CLASS ACT
Aretaja: Roy G. Klehm, USA. Registreeritud 1991.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 60-90 cm.
Sortimendist väljas. Asendussort AMALIA OLSON. Üks uusimatest Klehmi valgete pojengide aretustest. Valgete pojengide kõrgeim klass nagu ka nimi ütleb. Hästi lõhnav pojeng ja ideaalse õiekujuga. Täidisõieline roostüüpi õis tugevatel vartel. Kõrgus 60-90 cm. Esmakordselt õitses 1980 aastal. Tumeroheline dekoratiivne lehestik. Sügisel lehestik muutub veel ilusamaks punakaspruuniks. Suurepärane lõhn, intensiivsus 3/5. Kõrgklassiline lõikelill. Lõikelilleks mitte lõigata rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Keskmine õitsemisaeg. Väga usaldusväärne pojeng, võib kasvada ja õitseda ühes kohas 50-100 aastat, kuid soovitame pojenge jagada ja istutada ümber iga 7-10 aasta tagant. See sort kuulub meie kollektsiooni parimate hulka! Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis.

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretaja Klehmi perekonnast veel lisaks pojengid Angel Cheeks, Bowl of Cream, Dinner Plate, Etched Salmon, Moon Over Barrington, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.