Scarlet O'Hara
Paeonia hybrid [officinalis x lactiflora] SCARLET O'HARA
Aretaja: Lyman D. Glasscock / Elizabeth Falk. Registreeritud: 1956.a.
Auhinnad: Award of Landscape Merit 2009.
Varajane õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Sortimendist väljas. Asendussort THE MACKINAC GRAND. Teemant punane (scarlet) lihtõieline kuldse tolmukatega suur õis. Erksad leekivad õied seisavad tugevatel vartel sügavalt lõhestunud tumerohelise lehestiku taustal. Õitsemise lõpuks õievärv muutub heleroosaks. Meenutab hiigel magunat (mooni). Külgõiepungad puuduvad. Vastupidav ja jõuline sort. Talub teistest paremini põuda ja kuiva liivapinnast. Kõrgus kuni 90cm. Varajane õitsemisaeg. Soovitussort tuulise aeda. Sobib hästi teiste kollaste õitega püsilillidega, näiteks kullerkuppud. Ideaalne lõikelill. Lõikelilleks lõigata mitte rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Õrn lõhn, intensiivsus 2/5.
Nimetatud legendaarse ameerika menukirjaniku Margaret Mitchelli 1936a. novelli „Tuultest viidud“ (Gone with the Wind) peategelasest Katie Scarlett O’Hara auks. Lihtõieliste pojengide säravtäht.

Aretajalt Lyman Glasscock ja Elizabeth Falk on meie kollektsioonis veel pojengid Flame, Illini Warrior, Red Charm ja Old Faithful.
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.