The Mackinac Grand

Paeonia hybrid (Reath F-3 (Burma Ruby x Moonrise) x Reath E-78)) THE MACKINAC GRAND
Aretaja: David L. Reath, USA. Registreeritud 1992.a.
Auhinnad: Award of Landscape Merit 2012
Keskvarajane õitsemisaeg. Kõrgus 80-90cm
Kasvatatud 10L potis. Noortaim.
Läbi müüdud
UUDISSORT 2022! The Mackinac Grand on pojeng, millest saab jutustada sünniloos nii mõndagi! Esmakordselt õitses 1981. aastal. Pooltäidisõielise ja punase värvitooniga pojeng. Õiel on 3 - 4 rida erkpunaseid kroonlehti, mille keskel on kollased tolmukad. Suured kroonlehed on kurdunud siidiste äärtega. Õitsemisaeg on keskvarajane. Meeldiv aromaatne lõhn, mis on haruldus punaste pojengide seas. Soovitussort tuulisesse aeda. Laiuv põõsas, tugevad ja sirged varred. Kuna külgõiepungi ei moodusta, siis sobib ideaalselt lõikelilleks. Grandioosne pojeng suvisesse aeda!
Mackinac on väike saar USAs Michigan osariigis Huroni järve Suurel järvistul (Great Lakes), mis on oma suuruselt ainult 11.3 km2. Saar on pisut suurem kui Vilsandi või Abruka. Sellel saarel ei ole sõiduautosid ja seal saab liikuda ainult hobustega ja talvel lumeliikuritega. Autod olid saarel lõplikult keelatud 1930. aastal. Saarel elab püsivalt 600 elanikku koos 500 hobusega. Grand Hotel on luksuslik ja legendaarne hotell, kus on peatunud pea kõik Ameerika kuulsused. Hotell avas oma uksed 1887. aastal ja sai kohe Ameerika suvitajate hälliks. Sealt hotellist sai pojeng THE MACKINAC GRAND oma nime, sama haruldane, ainulaadne, eksklusiivne ja aristokraatlik. Saarel domineerib punane värv nii maja fassaadidel kui ka aedades.
Väidetavalt oli see saar aretaja Reathi lemmikkoht puhkamiseks. Aretaja Reath, kes sai arve Grand hotellis ööbimise eest, pakkus omanikule nimetada uus pojeng hotelli auks, vastutasuks sai puhkusearve tasutud. Omanik oli lahkelt sellega nõus. Kui suur aga hotelliarve oli või kui suure allahindluse Reath sai, seda ajalugu ei täpsusta. Arvestades, et ühe pojengi aretamiseks ja turule viimiseks võib võtta aega kuni 27 
aastat, siis kokkulepe oli seda väärt. 
Saar Mackinac kuulub TOP10 Ameerika parimate puhkusesaarte hulka, kuid kindlusega saame väita, et pojeng THE MACKINAC GRAND kuulub maailmas TOP5 parimate punaste pojengide hulka. Saadaval ainult Saaremaa Puukoolis.

David L. Reath aretas meie kollektsioonis ka sellise meistriteose nagu pojeng LEMON CHIFFON.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.