Buckeye Belle
Lisa ostukorvi35 €
Paeonia hybrid [officinalis x lactiflora] BUCKEYE BELLE
Aretaja W. Mains, USA. Registreeritud 1956.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 2010. Peony of the Year 2011. Award of Landscape Merit 2009.
Varajane õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Pojeng, mis sai uuesti kuulsaks tänu Chelsea Flower Show 2009 osalenud aedniku Luciano Giubbilei valikule, kes kasutas pojengi Buckeye Belle oma näidisaia disainis – Laurent Perrier Garden. Aiadisainer pälvis RHS kuldse medali auhinda.
Glamuurne läikiv kirsi tume šokolaadi värvi pooltäidisõieline õis. Kuldsed kollased tolmukad paistavad tugevalt kinni hoidvatest kroonlehtedest. Õitsemise arenedes õis laieneb ja muutub lamedaks. Õhtuti värvus eriti tume kastanipunane. Hoiab hästi oma värvitooni ka eredas päikeses. Tugevad varred, mistõttu see on soovitussort tuulisesse aeda. Varred kevadel burgundipunased. Põõsas säilitab oma dekoratiivsuse sügiseni. Sügisel lehestik muutub punaseks. Kõrgus kuni 90 cm. Varajase õitsemisajaga. Meeldiv aroom, intensiivsus 3/5. Hea lõikelill. Saaremaa Puukooli valikus on maailma TOP 50 kuuluvad sordid, mis sobivad igasse Eesti aeda. Pojeng on püsilill põlvkondadeks! Vastupandamatu ja ideaalselt vormitud pojeng.
Meie pojengid on kasvatatud 10L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni. 
Lisa ostukorvi