Buckeye Belle
Paeonia hybrid [officinalis x lactiflora] BUCKEYE BELLE
Aretaja Walter Mains (1880-1965), Ohio USA. Registreeritud 1956.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 2010. Peony of the Year 2011. Award of Landscape Merit 2009.
Varajane õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
UUDISSORT 2024! Pojeng, mis sai uuesti kuulsaks tänu Chelsea Flower Show 2009 osalenud aedniku Luciano Giubbilei valikule, kes kasutas pojengi Buckeye Belle oma näidisaia disainis – Laurent Perrier Garden. Aiadisainer pälvis RHS kuldse medali auhinda.
Glamuurselt läikiv kirsi-tume šokolaadi värvi pooltäidisõieline õis. Kuldsed kollased tolmukad on silmapasivad ja hoiavad tugevasti kroonlehtedest kinni. Õitsemise arenedes õis laieneb ja muutub lamedamaks. Õhtuti paistab värvus eriti tumedalt kastanipunase tooniga. Hoiab hästi oma värvitooni ka eredas päikeses. Tugevad varred, mistõttu on see ka soovitussort tuulisesse aeda. Varred kevadel burgundipunased. Põõsas säilitab oma dekoratiivsuse sügiseni. Sügisel lehestik muutub punaseks, kõrgus kuni 90 cm. Varajase õitsemisajaga. Meeldiv aroom, intensiivsus 3/5. Hea lõikelill, vastupandamatu ja ideaalselt vormitud pojeng.
Buckeye (hobukastani liik) on USAs Ohio osariigi rahvuspuu. Belle Center on Walter Mainsi koduküla Logani maakonnas Ohio osariigis. Siit pärineb ka pojengi nimi Buckeye Belle, mis meenutab kastanimuna. Walter Mains oli hobiaretaja ja oma elu jooksul ametilt postiljon, õpetaja ja raudteetööline. Mains oli haritud ja lahke inimene, kes armastas arutada Einsteini relatiivsusteooria üle. Pärast oma surma pärandas ta 3 mln USD oma koduküla kirikule. Walter Mains aretas ja registreeris 17 uut pojengisorti.
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.