Hillary
Paeonia Itoh [Itoh Bartzella x open pollenated] HILLARY
Aretaja: Roger F. Anderson, Fort Atkinson, Wisconsin, USA. Registreeritud 1999.a.
Auhinnad: APS Award of Landscape Merit 2009 / APS Gold Medal 2020 / APS Peony of The Year 2021
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 75 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.
Lisa ostukorvi
55 €45 €
Kuulsa aretaja järjekordne looming. Oma taluaias Callie’s Beaux Jardins lõi aretaja Anderson üle 50 Itoh hübriidi, mis on ainulaadsed ja haruldased kogu maailmas. Sama meistri käest on maailm saanud sellise Itoh pojengi nagu Bartzella, mis on ka Hillary vanemaks. Nimelt Bartzella risttolmendamise teel on saadud Hillary. Hillary on rohtse ja puispojengi hübriidliik ja ITOH gruppi kuuluv pojeng. Itoh hübriidid näitavad puispojengi õie ja lehestiku iseloomu ning rohtse pojengi talvekindlust. Pool- kuni täidisõieline ja punase apelsini värviga. Õis on nagu kameeleon! Alustab õitsemist tumeroosast ja redisepunase säraga, läheb üle heledama valge ja punase kumaga. Õitsemise lõpus välimised kroonlehed muutuvad heledamaks pastellkollaseks, sisemised jäävad punaseks. Tõeline silmarõõm aias. Moodustuvad üksikud külgõiepungad. Soovitussort tuulisesse aeda. Esmakordselt õitses 1990.a. Lõhn mõõdukas 2/5. Ei moodusta seemneid. Nimetatud aretaja lapselapse Hillary auks.
Keskmine kõrgus kuni 75cm. Keskmine õitsemisaeg. Õitseb ühe esimesena Itoh pojengidest. Kollektsionääride lemmik! Ameerika pojengiühingu kuldmedalist 2020 ja aasta pojeng 2021!
Andersoni loomingust on Saaremaa Puukoolis veel pojengid itoh Bartzella, itoh Callie's Memory, itoh Julia Rose ja itoh Canary Brilliants.
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.