Hillary
Paeonia Itoh [Itoh Bartzella x open pollenated] HILLARY
Aretaja: Roger F. Anderson, Fort Atkinson, Wisconsin, USA. Registreeritud 1999.a.
Auhinnad: APS Award of Landscape Merit 2009 / APS Gold Medal 2020 / APS Peony of The Year 2021
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 75 cm.
Kasvatatud 10L potis. Hind 65EUR
Lisa ostukorvi65 €
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. Sobib terrassile. Hind 130EUR
Lisa ostukorvi130 €
Kuulsa aretaja järjekordne looming. Oma taluaias Callie’s Beaux Jardins aretaja Anderson lõi üle 50 Itoh hübriidi, mis on ainulaadsed ja haruldased kogu maailmas. Sama meistri käest on maailm saanud sellise Itoh pojengi nagu Bartzella, mis on ka Hillary vanemaks. Nimelt Hillary oli saadud risttolmendades Bartzella. Rohtse ja puispojengi hübriidliik ja ITOH gruppi kuuluv pojeng. Itoh hübriidid näitavad puispojengi õie ja lehestiku iseloomu ning rohtse pojengi talvekindlust. Pool- kuni täidisõieline punase apelsini värviga. Õis kameeleon! Alustab õitsemist tumeroosast redisepunase säraga, läheb üle heledamaks valge ja punase kumaga. Õitsemise lõpus välimised kroonlehed muutuvad heledamaks pastellkollaseks, sisemised jäävad punaseks. Tõeline silmarõõm aias. Moodustuvad üksikud külgõiepungad. Soovitussort tuulisesse aeda. Esmakordselt õitses 1990.a. Lõhn mõõdukas 2/5. Ei moodusta seemneid. Nimetatud aretaja lapselapse Hillary auks.
Keskmine kõrgus kuni 75cm. Keskmine õitsemisaeg. Õitseb üks esimesena Itoh pojengidest. Kollektsionääride lemmik! Ameerika pojengiühingu kuldmedalist 2020 ja aasta pojeng 2021!
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.