Dr. F. G. Brethour

Paeonia lactiflora Dr. F.G. BRETHOUR
Aretaja: Henry P. Sass / John A. Bongers, USA. Registreeritud: 1938.a.
Väga hiline õitsemisaeg, kõrgus kuni 90cm
Kasvatatud 25L potis. Noortam. VIIMANE VÕIMALUS!
Läbi müüdud
UUDISSORT 2022! Täidisõieline ja puhasvalge suur roostüüpi õis kuldse šampanja kumaga, mida kannab tugev vars. Varrel on 3 kuni 4 külgõiepunga. Ilus tumeroheline lehestik suurepärase sügisvärviga. Õiepung on laimiroheline kollase alatooniga. Lactiflora pojengi kohta on lehestik laiem. Suurepärane aroom, seetõttu on suvebuketti asendamatu lõikelill. Väga hiline õitseja, mis annab võimaluse nautida pojengide õitsemist ka juulis. Üks parimatest hilistest valgetest pojengidest! Õitseb isegi 1-2 nädalat hiljem kui pojeng Elsa Sass.
Dr Frederick G. Brethour (1867-1939) oli Toronto hambaarst, kes kogus rohkem kuulsust pojengide ja aediiriste hobiaretajana. Ta saavutas silmapaistvad tulemused pojengide ristamisel ja registreeris Ameerika Pojengide Ühingus (American Peony Society-APS) 25 sorti. APS peab ametlikku registrit pojengisortide üle. Samuti sai ta mitmeid tunnustusi ja auhindu, kui Kanada üks juhtivaretaja. Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!


Vaata ka teisi pojengi aretajalt Henry Sass: Elsa Sass

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.