Dinner Plate
Paeonia lactiflora DINNER PLATE
Aretaja: Carl G. Klehm, USA. Registreeritud 1968.a.
Auhinnad: APS Best in Show – Grand Champion 1973.
Väga hiline õitsemisaeg. Kõrgus 90 cm.
Kasvatatud 10L potis. 2-aastane pojeng.
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. 2-aastane pojeng.
UUDISSORT 2024! Väga suur ja oma nime vääriline täidisõieline roostüüpi õrnroosa sireli-lilla alatooniga sort. Esmakordselt õitses 1951 aastal. Väga magus lõhn, intensiivsus 3/5. Tugevad paksud varred, kuid õie suuruse tõttu võib vajada toestamist. Arvatavasti suurim roosavärvi rohtne pojengiõis, mis eales aretatud. Suurepärane lill vaasi. Lõikelilleks lõigata mitte rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Kesk- kuni hiline õitsemisaeg. Kõrgus kuni 90 cm. Kindlasti suurim õis meie kollektsioonis ja teie aias!  Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretajate perekonnast Klehmi pojengid Angel Cheeks, Bowl of Cream, Class Act, Etched Salmon, Moon Over Barrington, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.