Karl Rosenfield
Paeonia lactiflora KARL ROSENFIELD
Aretaja: John F. Rosenfield (1855-1934), USA. Registreeritud 1908.a.
Keskmine õitsemiaeg. Kõrgus 85 cm.
Tume karmiinpunane sinakas-lilla kumaga täidisõieline pojeng. Suurepärane vorm ja kurvilised sisemised kroonlehed, kollased tolmukad. Roos-krüsanteemi õievorm. Sirged ja tugevad varred. Tumeroheline dekoratiivne lehestik. Populaarne lõikelill üle maailma, leiab peagi igas Euroopa lillepoes. Põõsas on jõuline ja kasvatab kiiresti palju õievarsi. Kuulub vaieldamatu pojengide klassika hulka. Lõikelilleks mitte lõigata rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Kõrgus kuni 85 cm. Keskmise õitsemisajaga. Iga aia kindel kaunistaja!
Rosenfield tuli Ameerikasse Rootsist 1869.aastal. Tema esimene töökoht oli sigarite tehases. Aretaja John Rosenfield alustas oma tööd noorena. Juba 30-aastasena ta ristas oma esimesi pojenge (West Point, Nebraska, USA 1884). Esimesed saavutused ei olnud silmatorkavad, kuid ta sai kiiresti jagu tehnikast ja tulemused ei pidanud kaua ootama. Tema käe alt on tulnud 6 kuulsat sorti ja üks kõige nõutuim nendest on pojeng Karl Rosenfield, nimetatud tema poja Karli auks. 1925.aastal tema perekonnanimi ameerikastati ja muudeti uueks Rosefield.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.