Lovely Rose
Paeonia hybrid [lactiflora x lobata] LOVELY ROSE
Aretaja: Prof. Arthur Percy Saunders (1869-1953), USA. Registreeritud: 1942.a.
Auhinnad: RHS Award of Landscape Merit
Keskvarajane õitsemisaeg. Kõrgus 80 cm.
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. Noortaim.
Sügav ja siidjas lõheroosa pooltäidisõieline aiakaunitar. Õiepung ja avatud õis meenutab roosi, kust ka pärit sordinimi. Kompaktne sirge põõsas. Õisi kannavad väga tugevad varred. Kannatab tugevat vihma ja tuult. Soovitussort avatud tuultega aeda. Hea põua ja kuuma ilma taluvus. Sellel sordil on unikaalne omadus moodustada uued silmad (tuleva aasta õievarred) juurte eriosades, mis teeb temast väga laia põõsa. Keskvarajane õitsemisaeg. Sügavroheline lehestik. Kõrgus kuni 80 cm. Üks kõige eksklusiivsem pojeng Saaremaa Puukooli paeonariumis ja sortimendis. Selle pojengisordi aretaja on ilmselt kõige kuulsaim ja edukaim aretaja maailmas. Tema pühendas oma tööd taime tervise, õitsemisaja ja kestvuse parandamiseks. Tema oli esimene aretaja, kes süstemaatiliselt ristas pojengide liigid ja lõi sama palju uusi liike ja sorte kui kõik teised aretajad kokku. Ta töötas pojengide aretamise kallal oma surmani 1953. aastal. Meie kollektsioonis on ka teine Saundersi pojeng CYTHEREA. Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Vaata videot pojengist LOVELY ROSE siit.