Angel Cheeks
Paeonia lactiflora ANGEL CHEEKS
Aretaja: Carl G. Klehm, USA. Registreeritud 1970.a.
Auhinnad: APS Gold Medal 2005. APS Award of Landscape Merit 2010.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 70-90 cm.

Sortimendist väljas. Asendussort She's My Star. Maailma kõige äratuntavaim pojengiõie vorm, aretaja Klehmi saavutustest. Väga suur pommtüüpi roosa täidisõieline pojeng. Välised kroonlehed on südamikust heledamad. Väga tugevad varred ja erakorraliselt meeldiv lõhn, mistõttu sobib hästi lõikelilleks, intensiivsus 4/5. Lõikelilleks mitte lõigata rohkem kui 1/3 põõsast. Vaasi lõigata pehme ja värvi näidanud õiepunga staadiumis. Keskmise õitsemisajaga. Kõrgus kuni 70-90 cm. Vartel 2-3 külgõiepunga. Väga harva vajab toestamist. Keskmise kasvukõrguse tõttu sobib tuulisele kasvukohale. Kõrgelt autasustatud sort. Peab kuuluma iga aia kollektsiooni! Angel Cheeks on Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Saaremaa Puukoolis on USA kuulsaima aretajate perekonnast Klehmi pojengid Class Act, Bowl of Cream, Dinner Plate, Etched Salmon, Moon Over Barrington, Pink Hawaiian Coral ja Soft Salmon Saucer.