Nick Shaylor
Paeonia lactiflora NICK SHAYLOR
Aretaja: Egbert Jerome Shaylor (1843-1926) / Francis H. Allison (1867-1955), USA, Auburndale MA. Registreeritud: 1931.a. 
Auhinnad: APS Gold Medal 1941, 1972
Väga hiline õitsemisaeg. Kõrgus kuni 80-95 cm.
Kasvatatud 10L potis. Noortaim.
Läbi müüdud
UUDISSORT 2023! Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis! Üks ja ainus sort maailmas, mis sai Ameerika Pojengide Ühingu poolt kaks korda kuldmedali! Vaatamata sordi fenomenaalsele kuulsusele on pojeng Nick Shaylor raskesti leitav.
Zefiirimagus pastellroosa roostüüpi täidisõis. Õie keskel on vaarikapunased laigud. Õitsemise lõpus muutub peagi värv üleni elevandiluu valgeks. Õis on kuni 20cm läbimõõdus, tugevad varred, kuid õite suuruse tõttu võib vajada õitsemise ajal toestamist. Kevadel on varred tumepunased, hiljem lehestik tumeroheline. Esinevad üksikud külgõiepungad. Õiekuju meenutab pojengi Henry Bockstoce, kuid pastellroosana.

Väga hea vaasis püsimise aeg, kuni 10 päeva. Seetõttu üks parimatest valikutest lõikelilleks. Õrn ja meeldiv aroom. Õie suuruse tõttu, sobib hästi kaunistamaks suuri ruume ja pulmapidusid. Esmakordselt saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!

Vaata ka Saaremaa Puukooli teised pastelseid pojengid: Serene Pastel, Nancy Nora

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.